2019

 

Pošta pro Ježíška – 1. prosince se Spolek Dobřejovický Čtyřlístek účastnil obecní akce, kterou je Rozsvěcení vánočního stromku. Společně se spolkem Duha Dobřejovice vytvořil pro malé i velké příznivce Ježíška místo, kde se plní přání. Andělská pošta s dvěma andílky přijme ročně několik desítek dopisů. Všem dětem Ježíšek dopisem odpoví. Největším úkolem pro děti je, vydržet to až do Vánoc.  A pak se teprve začnou dít ty skutečné zázraky. Atmosféru dokreslila i Andělská cukrárna a možnost zapojit se do akce Krabice od bot. Vedle občerstvení nechyběl prodej vánočních dekorací i tradiční řemesla. Vrcholem večera bylo rozsvícení stromečku v Dobřejovicích.


 

Lampionový průvod – vychází již několik let od Mateřské školy Korálek v pátek v podvečer. Tak tomu bylo i 8. října. Sešlo se mnoho malých i velkých nosičů světýlek. Všichni čekali na to, co na ně vyskočí ze tmy letos. A bylo to opravdu překvapení, cestou do Skály se totiž začala ze tmy vynořovat monstra z animovaného filmu Hotel Transylvania. Všemu vévodil hrabě Drákula, přizvukovala strašidelná kapela a vůbec byla okolo řada černých, modrých a zrzavých postav. Ovšem co překvapilo, byl Pan neviditelný, který si klidně seděl na židli a nenechal se vyrušit ani tak velkým davem, kterým byl náš lampionový průvod. Ve Skále na vytrvalce čekalo občerstvení. 


 

Drakiáda – se koná v Dobřejovicích vždy první říjnovou sobotu. Jen počasí to někdy nevezme na vědomí. Tak tomu bylo i letos 5. října. Pořadatelé sice na místo dorazili a postavili stan. Ten však posloužil už jen jako úkryt před pořádným deštěm. V tu chvíli by opravdu nevzlétlo nic. A tak se vše sbalilo s myšlenkou na teplý čaj, a snad příští rok. 
 

 

Divadlo Krasohled – O Malence – v sobotu 21. září od 10.00 hodin mohly nejen děti z Dobřejovic prožít ve Spolkovém domě dobrodružství s malou dívenkou Malenkou. Ta během své strastiplné cesty za štěstím a láskou musela překonat hodně překážek a prokázat  odvahu i dobrotu k druhým. A protože Malenka byla malá dívenka, byla to zejména setkání se zvířecími obyvateli zahrad a luk, která ne vždy byla příjemná a milá. Ve stejnou dobu si mohli rodiče dětí projít nabídku bazárku s dětským oblečením, sportovními potřebami a hračkami.


 

Bazárek podzim a zima – ve Spolkovém domě v sobotu 21.září již od 9.00 hodin nabídl bazárek zájemcům řadu užitečných věcí pro děti na následující zimní období. Vedle oblečení a bot byla v nabídce řada sportovních potřeb na zimní radovánky. Nechyběly také hračky, které jsou vždy nejoblíbenější u nejmenších zákazníků. Nejmenší kupující nevynechali pohádku O Malence, kterou pro ně zahrála Krystýna Skalická z divadla Krasohled.


 

Z pohádky do pohádky – akce nabídla v sobotu 7. září odpoledne filmovou procházku pro celou rodinu. Při vstupu do přírodního kina nesmělo chybět občerstvení v podobě popcornu a pití. Pak už stačilo vstupovat do jednotlivých filmových pohádek. Asterixovi bylo třeba pomoci při stavbě pyramidy. Raubíř Rafl zase nezvládl sestavit cukrovou káru. Ve filmu Jak vycvičit draka létala jedna ovečka za druhou. V Lego příběhu šlo o stavbu zámku z lega. Shrek sice spal, ale Fiona všem nabídla sáhnout si na ledacos. Alence z říše divů děti pomáhaly osladit čaj, vše v mega vyvedení. Aladina bylo možné zachránit společně s Jasmínou jen tak, když se někomu podařilo ulovit Aladinovu lampu. A nad celým tím kolosem měli dohled naši uvaděči, kteří pomohli radou i dobrůtkou. Akce Z pohádky do pohádky byla součástí celodenního vyžití – Rozloučení s létem a ve spolupráci s dalšími spolky.  


 

Velikonoční dílnička s výstavou  sobotní odpoledne 13. 4. měli zájemci možnost připravit se na Velikonoce. Inspiraci nabídla malá výstava velikonočních tradic či říkanek ve Spolkovém domě. Dílnička pak nabídla možnost uplést si pomlázku, nazdobit vajíčko (sypanou technikou), vytvořit zápich do osení a lepenou dekoraci. Sladkou tečkou bylo zdobení perníčků.  

 

“O malé čarodějnici Malče” – hudební pohádka sobotní dopoledne bylo možné si nakoupit na dětském bazárku, ale především děti mohly od 10.00 hodin zasednout ve Spolkovém domě k hudební pohádce Lenky Hamajdové. Tentokrát to byla pohádka “O malé čarodějnici Malče” plná písní, tance a hry na hudební nástroje. Děti se zapojily do hry a náramně si to užili i rodiče. Malča se poučila a my doufáme, že i děti si odnesly pohádkové ponaučení.

 

 

Bazárek – jaro a léto v sobotu 16. 3. se již tradičně konal bazárek dětského oblečení pro všechny, kdo chtěl zkusit prodat nepotřebné jarní a letní oblečení, obuv, sportovní potřeby a hračky. A zejména jsme uvítali zájemce, kteří právě takové věci sháněli. U dětí opět nejvíce táhly hračky potřebné i nepotřebné. Děti si čekání na rodiče ukrátily při sledování hudební pohádky Lenky Hamajdové.

No comments.